Case study

Jak podnieśliśmy liczbę obserwujących markę OSAVI na Tik Toku o 700%?

WSTĘP

Marka OSAVI pojawiła się na rynku w drugiej połowie 2021 roku. Działa w obszarze suplementów diety i szczególną uwagę zwraca na innowacyjność w podejściu do opracowywania formuł swoich produktów.

Wykorzystywanie najnowszych technologii w procesie produkcyjnym sprawia, że OSAVI minimalizuje produkcję zbędnych substancji. To zatem bardzo nowoczesna i ekologiczna marka.

 • BRANŻA: SUPLEMENTY DIETY
 • WARTOŚCI:EKOLOGIA I NATURALNE FORMUŁY SUPLEMENTÓW
 • LOKALIZACJA:POZNAŃ

WZROST LICZBY
OBSERWUJĄCYCH

 + 700% 

WZROST
POLUBIEŃ   

 + 5 743 polubień 

PRZYROST FOLLOWERSÓW
NA JEDEN DZIEŃ

 + 15-30 osób 

Problematyka​

Wyzwania

Cele

ROZWIĄZANIE: Zamiast promować produkt, stworzyliśmy platformę edukacyjną, na której marka uchodzi za eksperta i tym sposobem przekonuje do siebie nowych odbiorców.

NASZE DZIAŁANIA

KROK 1

 

Tik Tok jako obszar działania:

Zależało nam na dotarciu do odbiorców spędzających swój czas na Tik Toku. Chcieliśmy w ten sposób móc dotrzeć do osób, które nie korzystają już Facebooka regularnie, a z reklamami Google Ads mają sporadyczną styczność. Tacy odbiorcy zwykle szukają nowych platform, które okażą się dostosowane do odmiennych potrzeb spędzania czasu oraz rozrywki odpowiadającej współczesnym standardom. Tik Tok to naturalnie medium, które zdobywa ogromną popularność – nie tylko wśród najmłodszych odbiorców, co również zamierzaliśmy uwzględnić w kampanii. Jego wybór był zatem oczywisty.

KROK 2

 

Zadbanie o odpowiedni przepływ informacji pod analitykę:

Zaimplementowaliśmy w kod strony Pixel Tik Toka, który gwarantował nam sprawne przekazywanie danych ze strony dotyczących użytkowników, którzy pojawili się na osavi.com dzięki reklamie Tik Tok. Dodaliśmy konwersje, jakimi były kliknięcia przycisków kierujących do Allegro, Ceneo, Google Shopping. Dzięki takim implementacjom udało nam się w stosunkowo krótkim czasie pozyskać niezbędne informacje potrzebne do satysfakcjonującego mierzenia efektywności kampanii. Analityka zawsze jest podstawą w tego typu działaniach, zależało nam więc na zapewnieniu sobie możliwie jak największej liczby wiadomości.

KROK 3

 

Określenie grupy docelowej oraz podpięcie płatności

W związku z wysokim progiem wejścia w kwestii płatności za reklamy postanowiliśmy dokonać szerszego targetowania, niż wcześniej planowaliśmy. Zamiast zawężać grupę docelową wyłącznie do zainteresowań zdrowym trybem życia, siłownią oraz suplementacją diety, zdecydowaliśmy się na targetowanie użytkowników z demografii 25-34 oraz 35-44 lata. Postanowiliśmy tym samym obalić mit twierdzący, iż Tik Tok jest platformą wyłącznie dla młodego odbiorcy. Znużenie Instagramem oraz Facebookiem rozszerza się także na starsze pokolenia, które zaczynają szukać dla siebie interesujących treści także na Tik Toku.

KROK 4

 

Określenie typu kampanii

Postanowiliśmy zrezygnować z kampanii, której celem byłyby konwersje, ponieważ wiązałoby się to z zawężeniem targetu – algorytm wyświetlałby reklamy wyłącznie użytkownikom potencjalnie zainteresowanym dokonaniem konwersji, nam z kolei zależało na jak największej liczbie nowych osób. Oczywiście w panelu Tik Tok Ads widzieć będziemy jednak konwersje, jeśli takie nastąpią. Docieranie do nowych użytkowników wcale nie wykluczało zwiększenia konwersji, jednak nie to było podstawowym założeniem kampanii. W jej toku oczywiście najistotniejsze było promowanie działalności marki oraz zwiększanie świadomości na temat jej istnienia wśród szerokiej grupy użytkowników Tik Toka.

KROK 5


Optymalizacja kampanii

Uruchomiliśmy kampanię z kierowaniem na kobiety i mężczyzn w wieku 25 – 44. Grupa wiekowa 18 – 24 została pominięta, gdyż suplementy diety to produkt, który nie jest zbyt popularny wśród tak młodych odbiorców. Chcieliśmy dotrzeć do możliwie najliczniejszej grupy osób w określonym przedziale wiekowym. Jeśli natomiast reklama wyświetli się użytkownikowi, który już korzysta z suplementacji, to przedstawienie mu marki OSAVI może przekonać go do dokonania konwersji – zamiany dotychczas użytkowanych suplementów na promowane produkty. Optymalizacja kampanii pod kątem zainteresowań nie była więc konieczna.

KROK 6

 

Określenie typu kampanii

Regulamin Tik Toka zabrania reklamowania środków medycznych oraz suplementów diety, dlatego zdecydowaliśmy się reklamować content, który pogłębia świadomość na temat zdrowego trybu życia oraz zrównoważonej diety. Postawiliśmy wraz z OSAVI na takie zagadnienia jak: w jaki sposób organizm daje nam znać, że brak nam potasu w organizmie czy jak poprawić stan kondycji włosów i skóry. Zależało nam na dotarciu do jak największej liczby odbiorców i tym sposobem zebranie wokół marki społeczności, która naturalnie będzie zaangażowana w content marki.
 • EFEKTY W okresie dwóch miesięcy od startu kampanii:

marka OSAVI osiągnęła wzrost liczby followersów

o 700%

liczba polubień wzrosła

z 43 do 5786

przyrost obserwujących wzrósł

z 1-3 do 30 nowych obserwujących dziennie

materiały OSAVI zostały wyświetlone

5 254 826 razy

nasz komentarz

Promując markę OSAVI, zamierzaliśmy dotrzeć do szerokiej grupy wiekowej.
Naszym targetem były osoby zainteresowane suplementacją diety, które jeszcze nie przyjmują preparatów.

Joanna Wawrzyniak
SEM Specialist

Zapytaj eksperta ​

New Business Manager

Skontaktuj się
z nami!

  *pola obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość. Więcej informacji na temat przetwarzania przez administratora danych osobowych uzyskają Państwo na stronie Polityka Prywatności

  Paulina Egierska

  New Business Manager
  zapytania@marafiki.pl

   *pola obowiązkowe

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość. Więcej informacji na temat przetwarzania przez administratora danych osobowych uzyskają Państwo na stronie Polityka Prywatności